Log In

Zamieszkaj w gminie Wińsko! Na uboczu, ale we wsi!

  • Napisane przez

Nowe, świetnie działki pod zabudowę jednorodzinną w gminie Wińsko!
Orzeszków, Moczydlnica Klasztorna, Domanice.

– Skąd taki wysyp nowych działek?

– Idziemy za zapotrzebowaniem, zainteresowaniem naszych mieszkańców, a także tych, którzy chcą dopiero nimi być – informuje z-ca wójta, Bogusława Folkman.

Bogusława Folkman, zastępca Wójta Gminy Wińsko

Orzeszków – jest uroczy, pod lasem, ma szkołę z przedszkolem, przystanek kolejowy, nowy wodociąg, nowoczesną salę sportową w budowie, boisko trawiaste, świetlicę z terenem przyległym, który zagospodarowuje sołectwo, kościół. Nowe działki w powstały w wyniku podziału tzw. „górki zjeżdżałki”, która była usypana w czasach, kiedy nie regulowały takich obiektów żadne przepisy. Nie nadaje się dziś na sanki. Ale na domki pod lasem, tak. Dochodzi jeszcze jedna działka, również pod lasem, która powstała w wyniku podziału spornego kawałka gminnego gruntu. Teraz wszyscy powinni być zadowoleni.

www.geoportal.gov

www.geoportal.gov

Moczydlnica Klasztorna, położona najbliżej gminy Wołów, przy drodze wojewódzkiej (częściowo wyremontowanej). Również pod lasem, ma wyremontowaną świetlicę z sadem i teren pod małe boisko, nowy plac zabaw na działce przy kościele w centrum wsi, sklep. Nowe działki powstały z podziału tzw. „garbatego boiska”, czyli takiego, na którym nie dało się grać, bo było strome. Teraz może tu stanąć kilka domów z pięknym widokiem, w drugiej linii zabudowy, która już powstaje (na działkach prywatnych).

www.geoporta.gov.pl

Domanice – spokojna, dogodna komunikacyjnie wieś przy drodze wojewódzkiej (znowu częściowo wyremontowanej), ale cała zabudowa idzie w głąb miejscowości, drogą gminną, w stronę pół. Nowe działki powstały w wyniku podziału byłego, od lat nieużywanego boiska, za ostatnimi zabudowaniami. Dalej tylko pola i drogi polne (w kierunku Smogorzowa i Smogorzówka).

www.geoportal.gov.pl

– Mieszkańcy nie mają za złe, że „tracą” boiska, „górki”?

– Wszelkie takie decyzje podejmujemy po konsultacjach w sołectwach, na zebraniach, w kontakcie z sołtysami – podkreśla wójt Jolanta Krysowata – Zielnica.
– Moczydlnica dostała w zamian dwie działki i plac zabaw. Orzeszków górki nie używał, a nowych mieszkańców też im trzeba. Domanice dostały wyczyszczony staw i powiększoną działkę przy tym stawie na plac zabaw i grilla.
Dziś zmieniła się struktura i potrzeby mieszkańców. Mamy duże zadbane boiska w kilku wsiach, stadion i dwa boiska wielofunkcyjne, halę sportową, 4 kompleksy OSA (wielopokoleniowe otwarte strefy aktywności), place zabaw wszędzie, gdzie trzeba (czasem nawet na wyrost).

– Gdzie następne działki?

– Jesteśmy w trakcie podziału starego sadu przy byłej szkole w Rudawie (obecnie budynek wielorodzinny), przy nowej drodze asfaltowej, na końcu wsi, wśród pól. Następnie na końcu Biaław Małych, w cichym zaułku między ostatnimi domami na prawo za kaplicą, drogą gminną, ciekiem wodnym a lasem. To będzie wyjątkowe miejsce. Ale na razie sza! To będzie wyjątkowa oferta.

A tu najnowsza oferta Gminy Wińsko

Polityka prywaności

  • Strona może używać plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Zablokowanie cookies może jednak spowodować nieprawidłowe działanie strony. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziecie Państwo w pliku: POLITYKA PRYWATNOSCI

Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174