Log In

Zachowaj Trzeźwy Umysł – nagrody dla uczniów z naszych szkół

  • Napisane przez

Jak mówi Marta Ardeli, Pełnomocnik Wójta Gminy Wińsko ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Uzależnień Lekowych (PPA) Gmina Wińsko już od 6 lat bierze udział ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Dodatkowo Marta Ardeli w 2019 dołączyła w Kapituły „Trzeźwego Umysłu” za zaangażowanie i wsparcie i realizację działań profilaktycznych, które pomagają młodym ludziom w tak trudnym dla nich okresie dorastania.
Kapituła została powołana z wyróżniających się koordynatorów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która od 2008r jest obejmowana honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.
Najważniejszymi ideami kampanii jest propagowanie trzeźwości oraz promowanie wśród młodych ludzi bezpiecznego i zdrowego stylu życia oraz sportu jako alternatywy wobec sięgania po używki – alkohol, narkotyki, tytoń i przemocy.
Adresatami działań są dzieci ze szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, kierowcy, sprzedawcy napojów alkoholowych.

Wszystkie szkoły na terenie Gminy Wińsko biorą udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’. W 2020 roku konkursy były prowadzone pod hasłem „Dorastamy asertywnie”.
Uczestnictwo w programie daje wiele możliwości. To właśnie z dzięki niemu zamawiamy materiały dla naszych gminnych szkół. Są to szkolenia, karty pracy. Otrzymują je uczniowi wszystkich naszych szkół. Jednym z elementów udziału w projekcie jest możliwość wzięcia udziału przez uczniów w różnych konkursach. Dzieci mogą wykazać się literacko, plastycznie, na wielu płaszczyznach – mówi Marta Ardeli.

Stronę „Trzeźwy umysł” można odwiedzić klikając w link: https://www.trzezwyumysl.pl

W tym roku uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Wińsko otrzymali wyróżnienia  w konkursie „Wehikuł czasu”. W nagrodę otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Nagrody dla wyróżnionych uczniów

Z powodu pandemii, nagrody zostały przekazane dzieciom za pośrednictwem dyrektorów szkół.

Wyróżnienia otrzymali:

Filip Tyrała (SP Głębowice)
Wiktor Tomczyk (SP Głębowice)
Dominik Lisiecki (SP Wińsko)
Krzysztof Polacki (SP Krzelów)
Oliwia Frączkiewicz (SP Wińsko)
Alan Stańczyk (SP Wińsko)

Uczniowie zdobyli wyróżnienia, a Elżbieta Kuklińska, nauczycielka z Wińska, podniosła swoje kwalifikacje i ukończył kurs „Cyberprzemoc i cyberuzależnienie. Bezpieczni w sieci. Jak unikać zagrożeń i dobrze korzystać z Internetu”.

 

Polityka prywaności

  • Strona może używać plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Zablokowanie cookies może jednak spowodować nieprawidłowe działanie strony. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziecie Państwo w pliku: POLITYKA PRYWATNOSCI

Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174