Log In

Podziękowania dla mieszkańców sołectwa Piskorzyna – Naroków

Dziękuję mieszkańcom sołectwa Piskorzyna – Naroków za wyjątkowo liczny udział w zebraniu sołeckim, na które zaprosiłam Państwa wraz z sołtysem Jackiem Żelichowskim. Dziękuję za wyjątkowo zgodną i solidarną postawę. Dziękuję tym mieszkańcom, którzy zaprosili uczestników zebrania do swojego ogrodu, ponieważ na placu zabaw nie było warunków do spokojnych i rzeczowych obrad. Mieszkańcy przenieśli się na nowe miejsce w tzw. drugim terminie czyli po upływie 15 minut, co oznacza, że wszyscy, którzy chcieli przybyć i przybyli, byli powiadomieni o zmianie miejsca.

Dziękuję wszystkim obecnym za godną i pełną szacunku postawę wobec próby zakłócenia przebiegu zebrania. Cieszy, że mieszkańcy znają i potrafią zadbać o swoje prawa obywatelskie.

Jeśli ktoś nie mógł lub nie chciał uczestniczyć w zebraniu, może zapoznać się z jego protokołem, sporządzanym przez pracownika Urzędu Gminy, a jednocześnie mieszkańca sołectwa.

Cały program zebrania został zrealizowany. Odbyły się konsultacje i dyskusja o podziale sołectwa na dwa osobne oraz głosowanie w tej sprawie. 100% mieszkańców obecnych na zebraniu było „za”.

Następnie zostały wyjaśnione zasady przydzielania funduszu sołeckiego oraz jego wydatkowania.

Zostały przedstawione i uporządkowane zasady korzystania ze świetlic wiejskich przez sołectwa, koła gospodyń i stowarzyszenia oraz osoby prywatne. Na wszystkie pytania zostały udzielone odpowiedzi.

W wolnych wnioskach został poruszony problem porządkowania i koszenia „niczyich” kawałków działek, o które nikt nie dba, a które szpecą wieś. Zobowiązałam się wezwać właścicieli (instytucje publiczne) do uporządkowania terenu lub uporządkowania go siłami gminy i obciążenia właścicieli kosztami.

Po raz kolejny wrócił problem tzw. „drugiego stawu”, który jest własnością prywatną. Dotąd właścicielka nie dbała o staw, bo nazywała go „wiejskim szambem”. Dziś nasz, gminny staw jest czyściutki, a jej kipi, śmierdzi i zarasta, czym utrudnia życie mieszkańcom i szpeci wieś. Zobowiązałam się, że wezwę właścicielkę do oczyszczenia stawu, a odpowiednie służby sanitarne poinformuję, jeśli tego nie zrobi.

Kolejny temat to możliwość takiego remontu dróg Naroków, Piskorzyna, Grzeszyn i Piskorzyna – Rogówek, żeby mieszkańcy mieli bliżej i bezpieczniej.

Następnie, już bez mojego udziału, podjęta została uchwała o ostatnich w tym roku przesunięciach w funduszu sołeckim.

Na najbliższej sesji przedstawię Radzie Gminy dwa projekty uchwał dotyczące usamodzielnienia Narokowa (nowe sołectwo) i Rogówka (nowe sołectwo). W tym drugim przypadku konsultacje odbyły się w ubiegłym roku, ale cała procedura została wstrzymana z powodu pandemii.

Wójt Jolanta Krysowata – Zielnica

Polityka prywaności

  • Strona może używać plików cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Zablokowanie cookies może jednak spowodować nieprawidłowe działanie strony. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziecie Państwo w pliku: POLITYKA PRYWATNOSCI

Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/winsko/public_html/strona/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174